Audyt Stron www

Co oznacza pojęcie audyt strony www? Audyt strony, to kompleksowa ocena strony internetowej pod wieloma aspektami: np. czasu ładowania, jakości kodu, poprawności zawartych treści, dostosowania do urządzeń mobilnych, mająca na celu eliminację błędów, co z kolei przekłada się na wyższe pozycje strony w wyszukiwarce Google.

Kiedy najlepiej wykonywać audyt strony www?
Optymalizację strony pod wyszukiwarki najlepiej wykonać już podczas procesu jej tworzenia. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze. Jednak jeśli nie wykonaliśmy tego wcześniej, wtedy należy wykonać audyt i optymalizację strony jak najszybciej. Dobrze zoptymalizowana strona, to wyższe pozycje w wyszukiwarce, a tym samym większy ruch użytkowników na naszej witrynie.

Czy każda strona powinna być poddana audytowi?
Tak. Bezwzględnie każda. Nawet jeśli strona nie jest pozycjonowana, właściciel powinien zadbać o jej jakość. Już samo zadbanie o to sprawi, że strona będzie przyjazna robotom wyszukiwarki i poprawi swe pozycje. Audyt strony i jej optymalizacja są bezwzględnie obowiązkowym punktem procesu pozycjonowania! Bez wykonania solidnej i dokładnej optymalizacji sam proces pozyskiwania linków będzie nieskuteczny.

Ile kosztuje audyt strony www?
Koszty wykonania audytu są różne dla różnych stron. Ceny wahają się od kilkuset złotych dla małych stron wizytówkowych, do nawet kilkunastu tysięcy złotych dla stron dużych np. sklepów internetowych które mają kilkadziesiąt tysięcy produktów.